okna, drzwi parapety kraków

Okna PCV

Okna z profili PCV oferowane przez naszą firmę charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, racjonalnymi rozwiązaniami, funkcjonalnością, dbałością o oszczędność energii cieplnej. Różnorodne kształty profili w szerokiej gamie kolorów wykonane z najwyższą starannością powodują, że nasze okna cechują się ciekawym i estetycznym wyglądem.

Podstawowymi zaletami oferowanych przez nas profili PCV jest odporność na korozję, na działanie substancji chemicznych i czynników atmosferycznych oraz łatwość obróbki mechanicznej i łączenia. Okna PVC wyróżnia łatwość eksploatacji, co sprawia, że ich powierzchnia nie wymaga żadnych zabiegów konserwujących, oprócz mycia ciepłą wodą z dodatkiem powszechnie używanych w każdym domu środków myjących.

PCV to powszechnie używany skrót podstawowego materiału używanego do produkcji tego rodzaju okien, czyli polichlorku winylu. Wyrób polichlorku winylu polega na oddzieleniu z ropy naftowej etylenu, a z soli kuchennej chloru. Z tych dwóch wydzielonych substancji powstaje chlorek winylu, który poddawany jest procesowi polimeryzacji, którego końcowym produktem jest polichlorek winylu. Do tak otrzymanego tworzywa dodawane mogą być plastyfikatory (w proporcji od 20 do 70%) powodujące zmiękczenie materiału.

Musimy w tym miejscu podkreślić, że powszechnie używany skrót PCV nie jest niepoprawny językowo. W nazewnictwie międzynarodowym używa się wyłącznie skrótu PVC – od poly(vinyl chloride). W języku polskim poprawny jest skrót PCW od polichlorku winylu. PCV nie jest poprawnym skrótem ani od nazwy międzynarodowej, ani od polskiej. Dlatego używamy skrótu potocznego - PCV świadomie, chociaż wiemy że jest on niepoprawny.

W ostatnich 30 latach nastąpiły ogromne zmiany w jakości i funkcjonalności okien PCV. Dziś w ich użytkowaniu nie spotyka się zmian w postaci żółknięcia, szarzenia czy wypaczania się profili. Zostało obalonych wiele mitów o szkodliwości okien PCV dla człowieka i środowiska. W większości te zarzuty zostały odrzucone w wynikach badań zleconych przez komisję Unii Europejskiej. Najnowsza generacja profili jest produkowana bez dodatku kadmu i ołowiu. Dużą zaletą okna PCV z punktu widzenia ekologii jest możliwość recyklingu zużytej ramy okiennej. Uzyskany w wyniku tego procesu surowiec może być ponownie wykorzystany od produkcji nowych profili.

Dość istotnym elementem okna są okucia, które oferują wiele ułatwień, jak regulacja stopnia otwarcia okna już w klamce czy otwarcie drzwi balkonowych od zewnątrz. Okna plastikowe produkowane są dzisiaj z systemami mikrowentylacji, oferują też szeroką gamę zabezpieczeń antywłamaniowych a także mogą posiadać napędy otwierania i zamykania sterowane przez różne systemy elektroniczne znajdujące się w budynkach.

W swojej ofercie posiadamy wszystkie rodzaje okien PCV z profilu ENCORE, ALUPLAST, VEKA, P-line

W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

- okna PCV Encore (okna PCV na profilu Encore)

- okna PCV Aluplast (okna PCV na profilu firmy Aluplast)

- okna PCV Veka (okna PCV na profilu firmy VEKA)

- okna PCV P-line (okna PCV na profilu firmy Rehau)

Siedziba główna: Kraków
ul. Feliksa Wrobela 88
tel. (12) 292-48-18 zobacz na mapie
Aluplast - okna, drzwi parapety kraków Schueco - okna, drzwi parapety kraków Veka - okna, drzwi parapety kraków Encore - okna, drzwi parapety kraków Skylight - okna, drzwi parapety kraków