okna, drzwi parapety kraków

Okna aluminiowe na profilu Aliplast

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. okna aluminiowe i drzwi aluminiowe firmy Aliplast w dwóch systemach:

 

 

Imperial z przekładką termiczną (tzw. ciepłe aluminium)

System profili Econoline to system bez izolacji termicznej (tzw. zimne aluminium), a więc przeznaczony jest do konstrukcji wewnętrznych przegród stałych jak i okien i drzwi wewnątrz budynków. Za pomocą tego systemu konstruowane są także segmenty ścian działowych w budynkach użyteczności publicznej i przemysłowej. Takie okna z aluminium stosuje się także do aranżacji powierzchni biurowych. Istnieje możliwość wbudowania systemu Econoline w ściany działowe wykonane z segmentów aluminiowych Econoline.  Profile tego systemu mogą być wmontowane w ściany obiektów o dowolnej konstrukcji i ściany zbudowane z dowolnego materiału, zgodnie z projektem architektonicznym budynku.

Szczegóły systemu:

  • Profile o szerokości 51 mm daje większą swobodę na etapie projektu jak i w trakcie realizacji inwestycji. Szerokość o 6mm większa niż powszechnie stosowana na rynku.
  • Zestawy szybowe o grubości od 3 do 38 mm mocowane we wrębach skrzydeł przy zastosowaniu specjalnych listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych. Dodatkowo szyby są uszczelniane zestawem uszczelek.
  • Elementy systemu okna aluminiowego Econoline są kompatybilne z innymi systemami firmy Aliplast, tzn. we wszystkich rodzajach okien można zastosować te same listwy szklące, uszczelki, narożniki i okucia.
  • Istnieje możliwość zastosowania podsystemu INNERWALL, który doskonale sprawdza się przy konstruowaniu zabudowy biurowej. Ten podsystem to surowy szkielet, do którego wstrzeliwane są polakierowane listwy z aluminium. Dodatkowo możliwy jest tu montaż wewnętrznych żaluzji.

Naszym Klientom oferujemy drzwi aluminiowe o tej samej konstrukcji profili co okna aluminiowe w systemie Ekonoline.

Ekonoline bez izolacji termicznej (tzw. zimne aluminium).

okna aluminowe imperial - janik oknaOkna aluminiowe w systemie Imperial (tzw. ciepłe aluminium) to okna do konstruowania różnego rodzaju witryn szklonych szkłem zespolonym jak i szkłem pojedynczym. Okna w tym systemie mogą być rozwierno-uchylne, rozwierne, uchylne, uchylno-przesuwne. Istnieje możliwość budowy okien i drzwi obrotowych z poziomą i pionową osią obrotu. 

System Imperial to system trzykomorowy, w którego profilach zastosowano przekładkę termiczną o szerokości 24 mm, wykonaną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym i dodatkowo wyposażono tą przekładkę w żyłkę uszczelniającą Coex. Ta żyłka uszczelniająca tworzy w trakcie procesu wypalania polakierowanych uprzednio profili niezawodną izolację i doskonałe uszczelnienie.

Duża szerokość profili 65 mm (szerokość ościeżnic okiennych i drzwiowych, słupków, skrzydeł drzwiowych) i 75 mm (szerokość skrzydeł okiennych) oraz gruba ścianka profili (1,7-2,0 mm) wpływa na wysoką sztywność i dużą statykę profili, co umożliwia konstruowanie okien o większych rozmiarach.

Zaletą okna z aluminium Imperial jest możliwość właściwego doboru skrzydła do gabarytów okna (system zapewnia wybór kilku rodzajów ościeżnic okiennych oraz skrzydeł okien).

Zastosowane markowe okucia (zgodne ze standardem EURO) czynią system okien Imperial bardzo nowoczesnym
i uniwersalnym.

Drzwi aluminiowe oferowane przez naszą firmę oparte są na tych samych systemach profili co okna aluminiowe Imperial.

Siedziba główna: Kraków
ul. Feliksa Wrobela 88
tel. (12) 292-48-18 zobacz na mapie
Aluplast - okna, drzwi parapety kraków Schueco - okna, drzwi parapety kraków Veka - okna, drzwi parapety kraków Encore - okna, drzwi parapety kraków Skylight - okna, drzwi parapety kraków