okna, drzwi parapety kraków

OKNA DACHOWE

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem okien dachowych Skylight Premium.  Okno dachowe Skylight Premium chronione jest patentem wydanym przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej o numerze PAT 206424 oraz patentem wydanym przez Europejski Urząd Patentowy o numerze 2003263.

Okna dachowe Skylight to nowoczesne okno produkowane przez firmę Dobroplast jednej z największych firm w branży okien i drzwi PCV. Charakteryzują się one znakomitą izolacją cieplną i akustyczną, wysoką szczelnością i odpornością na podwyższoną wilgotność.

Okno Skylight Premium jest oknem wahadłowo obrotowym, tzn. pozwala otwierać się w dwóch pozycjach:

  • uchylnej umożliwiającej otwarcie w pozycji w granicach od 0o – 30o,
  •  umożliwiającej umycie szyby zewnętrznej, gdy skrzydło odwrócone jest o 120o.

okna dachowe janik kraków

Bezpieczeństwo stabilnego ustawienia skrzydła w pozycji uchylnej, otwartej jak i obrotowej gwarantuje innowacyjny i opatentowany system okuć.

Charakterystyczną cechą, wyróżniającą okna dachowe Skylight na tle konkurencyjnych produktów, jest możliwość bogatego wyboru barwy ramy okiennej od strony wewnętrznej. Dzięki temu nie musimy dobierać aranżacji wnętrza pomieszczenia do okna dachowego, tylko okno dachowe do aranżacji. Przykładowe rodzaje oklein to: złoty dąb, orzech, mahoń itp.

Barwa ramy okiennej od strony zewnętrznej dostępne są w dwóch kolorach (brązowym i szarym). Oblachowania zabezpieczają okucia przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Kolor oblachowania może być dostosowany do szczególnych potrzeb klienta.

 

Opis profilu:

  • pakiet szybowy: zewnętrzna szyba hartowana 4mm, ramka aluminiowa, wypełnienie argonem, termoizolacyjna szyba wewnętrzna, przenikalność cieplna pakietu Uw=1,0 w/m2.
  • oblachowanie, blacha aluminiowa 0,7mm powlekana z obu stron lakierem poliestrowym, twardość H44, gatunek 3105.
  • wzmocnienia ram okiennych ze stali ocynkowanej grubości 1,5mm.
  • poczwórny system uszczelek z tworzyw TPG, odpornych na niską temperaturę i promienie UV.
  • profile PVC w systemie Avantgarde 5000, przenikalność cieplna całego okna Uw= 1,5 W/m2K.
  • klamka ze stopu aluminium i cynku, lakierowana proszkowo.

Oferujemy Państwu także specjalny model okna dachowego Skylight, w którym zarówno rama jak i skrzydło zostały docieplone styropianem.

Okna dachowe powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości od podłogi, tak, aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie doświetlenia pomieszczenia. Najlepsze doświetlenie wnętrza daje okno zamontowane jak najwyżej. Aby pogodzić tę zasadę z przepisami budowlanymi i funkcjonalnością użytkowania okno dachowe powinno być zamontowane tak, aby dolna krawędź ościeżnicy była na wysokości od 110 cm do 125 cm od podłogi. Trzymając się tej reguły mamy zapewnioną wygodę łatwego dostępu do klamki w dolnym elemencie skrzydła, a tym samym łatwą obsługę okna dachowego.

Okna dachowe Kraków

Siedziba główna: Kraków
ul. Feliksa Wrobela 88
tel. (12) 292-48-18 zobacz na mapie
Aluplast - okna, drzwi parapety kraków Schueco - okna, drzwi parapety kraków Veka - okna, drzwi parapety kraków Encore - okna, drzwi parapety kraków Skylight - okna, drzwi parapety kraków